از جمله اخبار کنجکاوی‌برانگیز سینمای جهان در هر سال، انتخاب مجری مراسم اسکار، به‌عنوان پایان‌بخش فصل جوایز است. به‌گزارش سرویس سینمای جهان کافه سینما، ساعتی پیش پیج رسمی آکادمی اسکار نام مجری مراسم امسال را اعلام کرد: کوین هارت، کمدین معروف. هارت برای نخستین بار این مراسم را اجرا خواهد کرد و این انتخاب را فرصتی برای یک عمر خوانده.

او در پیج شخصی‌اش نوشت:

«برای سال‌ها از من پرسیده می‌شد که مجری مراسم اسکار خواهم شد؟ و جواب من همیشه این بود:… می‌‌گفتم این به‌عنوان یک کمدین، فرصت تمام زندگی‌ام خواهد بود و وقتی قرار باشد اتفاق بیفتد؛ اتفاق خواهد افتاد. بسیار خوشحالم که بگویم بالاخره روزی که مجری اسکار باشم؛ فرا رسید. بسیار خوشحالم به‌این خاطر که برای مدت طولانی، این موضوع یکی از اهداف‌ام بوده است… این که قادر باشم به فهرست افسانه‌ای مجری‌هایی بپیوندم که اجراهای عالی داشته‌اند؛ غیرقابل باور است. می‌دانم مامانم الان دارد به‌پهنای صورت لبخند می‌زند. می‌خواهم از خانواده/دوستان/هواداران‌ام برای حمایت از من و همراهی در تمام این دوران تشکر کنم… اطمینان خواهم یافت که اسکار امسال را ویژه از آب‌ دربیاورم.از آکادمی برای این فرصت تشکر می کنم، حالا وقت چالش است( وقت آن است که با تلاش نتیجه خوبی به دست آید.)»

آکادمی اسکار به‌همراه این خبر، تصویر زیر را هم منتشر کرد:

با وجود متن کوین هارت برخی از رسانه ها در اولین واکنش به اعلام این خبر، گفته اند اجرای مراسم اسکار امسال، شغلی است که در این روزهای هالیوود کم ترین خواستار را دارد و جملاتی که هارت برای میزان علاقه اش به اجرای مراسم اسکار بیان کرده را، برجسته کرده اند.

پس از آنکه مراسم اسکار سال گذشته در ریتینگ ها، نمره پایینی به دست آورد، آکادمی تصمیم گرفت تغییرانی در این مراسم ایجاد کند. گفته می شود از جمله ی این تغییرات کوتاه کردن مراسم و پخش آن در سه ساعت، برگزاری برخی از قسمت ها در هنگام فواصل تبلیغاتی و تغییری در پخش سخنرانی برندگان خواهد بود. اسکار امسال ۲۴ فوریه/ ۵ اسفند برگزار خواهد شد.

کوین دارنل هارت (به انگلیسی: Kevin Darnell Hart) متولد ۳ ژوئیهٔ ۱۹۸۰ هنرپیشه سینما و تلویزیون، نویسنده، تهیه‌کننده و کمدین استندآپ اهل آمریکا است. وی کار خود را با برنده شدن در چندین مسابقه کمدی در باشگاه‌های نیوانگلند آغاز کرد

وی با نقش آفرینی در فیلمی کمدی به نام ” کوین هارت:به درد من بخند ” به عنوان برنده عنوان “بهترین بازیگر مرد” در مراسم BET Award سال ۲۰۱۲ انتخاب شد. وی در حال حاضر یکی از بهترین کمدین‌های جهان لقب گرفته‌است.

برگرفته از کافه سینما